Derecelendirme Uzmanları

Sanem Kabakılıç

2005 yılında Marmara Üniversitesi Bankacılık Bölümünden mezun olan Sanem Kabakılıç, 2006-2011 yılları arasında Yapı Kredi Bankası’nın çeşitli şubelerinde görev alan Sanem Kabakılıç, şirketlerin kredi değerlendirmeleri, finansal analiz, nakit akışı ve geri ödeme kapasitelerinin analizi konularında uzmanlaşmıştır. Çalışma hayatına verdiği iki yıllık aradan sonra, 2012 yılında şirketimize katılmıştır. Kıdemli analist olarak, analistlerin yetiştirilmesinde aktif olarak yer almaktadır.

 

Mazlum Eraslan

1991 yılında doğan Mazlum Eraslan Marmara Üniversitesi, İktisat Fakültesi, Ekonometri Bölümü’nden 2015 yılında mezun olmuştur. Aynı yıl Turkrating’de stajyer olarak çalışmaya başlayan Eraslan halen Derecelendirme uzmanı( Analist) olarak görevine devam etmektedir.

 

Tahir Murat Kahveci

1978 doğumlu olan Kahveci,  Uludağ Üniversitesi İİBF İktisat bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. Bir süre turizm sektöründe çalıştıktan sonra bankacılık kariyerine 2007 yılında Alternatifbank’da başlamış ve 2012 yılında kadar Kurumsal Bankacılık departmanında çeşitli şubelerde görev almıştır. 2016 yılına kadar Turkland Bank’da Kurumsal Bankacılık Yönetmeni görevini sürdürmüş , ardından Şekerbank’da Ticari Bankacılık Yönetmeni olarak görev yapmıştır. Nisan 2018’den itibaren Turkrating’de Kurumsal Derecelendirme Uzmanı ve Derecelendirme Komitesi Üyesi görevini sürdürmektedir.

 

Sıla Mersin

Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden 2000 yılında mezun olan Sıla Mersin, 2003’de University of Mississippi’den MBA derecesini almıştır. 2005-2010 tarihleri arasında Yapı ve Kredi Bankası İç Denetim Departmanı’nda, 2011-2015 döneminde Zorlu Holding İç Denetim ve Kurumsal Risk Yönetimi Bölümlerinde iç denetim uzmanı ve risk yönetimi uzmanı olarak görev almıştır. 2018 yılında kadromuza katılan Sıla Mersin, Kredi Derecelendirme Uzmanı ve Derecelendirme Komitesi Üyesi olarak görev yapmaktadır.

 

Serdar Aktan

Turkrating'te Yönetim Kurulu Üyesi ve Derecelendirme Komitesi Üyesi olan Serdar Aktan, 1975 Yılı Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu olup, aynı yılsonu Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdürlüğü Çifte vergilendirme Dairesinde göreve başlamış, 1976 yılı sonunda sınavını kazandığı Maliye Bakanlığı Bankalar Yeminli Murakıpları Kuruluna Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcısı olarak iktisap etmiştir.

1976 - 1987 yılları arasında Bankalar Yeminli Murakıbı olarak çalışan Aktan, bu dönem içinde Bakanlığın sağladığı yurt dışı eğitim imkânları ile 1982 -1984 yılları arasında ABD' de Vanderbilt Üniversitesinde Ekonomik Kalkınma üzerinde lisansüstü eğitimle MA sertifikası almış,1985 yılında da New York City' de 1 yıl Para ve Sermaye Piyasaları üzerine araştırma yapmıştır.

1987 yılında Takipteki krediler ve Hukuk işlerinden sorumlu olarak Anadolu Bankası T.A.Ş.' ne Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Aktan, T. Emlak Bankası A.Ş.ile birleşen Bankada 1988'den 1991'e kadar takipteki krediler, alım satım işleri komitesi başkanlığı ve disiplin komitesinden sorumlu Genel Müdür Danışmanı olarak görev yapmış, bu arada 1988-1990 yılları arasında Emlak Bankasını temsilen Arap Türk Bankası A.Ş.de Yönetim Kurulu üyesi olarak çalışmıştır.

1991 yılında Arap Türk Bankası A.Ş.' ne krediler, hukuk, pazarlama, organizasyon, muhasebe ve hazine departmanlarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Aktan, 1992 yılında İmpex Bank A.Ş.'nde iştirakler ve yurt dışı yatırımlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamış, Nisan 1994'e kadar bu görevde çalışmıştır.

1995 senesinde yeniden Arap Türk Bankasında krediler, pazarlama, muhasebe, hazine, menkul Kıymetler ve hukuk işleri departmanlarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamış ve Haziran 2000 yılına kadar bu görevde çalışmıştır. Temmuz 2001 de TMSF tarafından İktisat Bankası iştiraklerinden devralınan Kablonet İletişim Sistemleri San. Ve Tic. A.Ş.'ne Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Murahhas Üye olarak atanan Aktan, Kasım 2006 tarihine kadar bu görevi sürdürmüştür. Müteakiben Kasım 2006 ve Haziran 2007 arasında Avrupa ve Amerika Holding şirketlerinde yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.

1991 yılından beri ayrıca Marmara, Yeditepe ve Bahçeşehir üniversitelerinde akşam MBA programlarında ekonomi, bankacılık, muhasebe, liderlik, finansal piyasalar, telekomünikasyon hukuku ve özelleştirme üzerine dersler vermiştir.